Pożyczka bez oprocentowania i inne formy pomocy dla potrzebujących

Jeśli twoje świadczenia nie dają ci wystarczającej kwoty na życie, możesz uzyskać pomoc od lokalnej rady lub nieoprocentowaną pożyczkę od rządu. Jeśli zmagasz się z czekaniem na rozpoczęcie płatności, możesz być w stanie wcześniej wypłacić zasiłek.

Uzyskaj pomoc od lokalnej rady

gorący posiłek

meble z drugiej ręki

urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład kuchenka

Pomoc ta jest znana jako "pomoc socjalna", a każda rada miasta prowadzi własny program. Pomoc w ofercie i kwalifikowalność są różne, więc skontaktuj się z lokalną radą i zapytaj, czy prowadzą oni program pomocy społecznej, który może ci pomóc.

Zwykle możesz uzyskać pomoc od lokalnej rady, nawet jeśli nie ubiegasz się o zasiłek, więc jest to dobre rozwiązanie, jeśli twoje świadczenia się zatrzymały.

Uzyskaj dyskrecjonalną opłatę mieszkaniową, aby pomóc sobie z czynszem

Jeśli zasiłek mieszkaniowy lub zasiłek uniwersalny nie pokrywa całego czynszu i potrzebujesz więcej pieniędzy, możesz złożyć wniosek o uznaniową opłatę mieszkaniową - to dodatkowe pieniądze od lokalnej rady, które pomagają w opłaceniu czynszu. Aby otrzymać taką zapomogę, musisz ubiegać się o zasiłek mieszkaniowy. Lokalna rada nie musi jednak oferować takiej zapomogi - zależy to od okoliczności.

Jeśli rada postanowi dać ci taki zasiłek, napisze do ciebie:

ile dostaniesz

kiedy

Jeśli nadal potrzebujesz dodatkowych dochodów po jej zatrzymaniu, możesz ponownie złożyć wniosek.

Ubieganie się o to nie jest trudne!

Skontaktuj się z lokalną radą miejską i zapytaj, jak ubiegać się o taką zapomogę. Mogą chcieć, abyś złożył podanie przez telefon lub online. Możesz dowiedzieć się, jak skontaktować się z lokalnym samorządem na stronie urzędu miasta. Bądź tak konkretny, jak tylko możesz, wyjaśniając, dlaczego potrzebujesz zapomogi tego rodzaju. Na przykład powinieneś wyjaśnić:

dlaczego nie stać cię na opłacenie czynszu

dlaczego nie możesz przenieść się gdzieś taniej

Jeśli złożysz wniosek w formie papierowej, dobrze jest zachować kopię formularza dla swoich dokumentów.

Uzyskaj bezpłatną pożyczkę budżetową

Być może uda ci się uzyskać tzw. pożyczkę budżetową na takie podstawowe rzeczy, jak odzież lub pralka, jeśli ubiegasz się o pewne świadczenia. Jest nieoprocentowana, więc będziesz musiał spłacić tylko to, co pożyczysz. Zazwyczaj będziesz musiał spłacić pożyczkę w ciągu 2 lat.

Sprawdź, co możesz uzyskać i jak złożyć wniosek na stronie urzędu miasta.

Zdobądź zasiłek wcześniej!

Jeśli zmagasz się z czekaniem na pierwszą płatność nowego świadczenia, możesz uzyskać zaliczkę krótkoterminową. Oznacza to, że twoje świadczenie zostanie wypłacone wcześniej, a niewielka kwota zostanie wypłacona w przyszłości, będziesz musieć ją spłacić zwykle za 12 tygodni.

Możesz również otrzymać zaliczkę, jeśli Twoje świadczenie zostało podwyższone, ale nie masz jeszcze nowej kwoty, lub jeśli powiedziano Ci, że nie otrzymasz zapłaty w zwykłym terminie.

Możesz uzyskać zaliczkę krótkoterminową na wszystkie świadczenia z wyjątkiem opcji takich jak:

Zasiłek mieszkaniowy

Dodatek pielęgnacyjny

Zasiłek dla osób niepełnosprawnych

Osobista płatność niezależna

Dodatek na dziecko

Zasiłek opiekuńczy

Aby poprosić o zaliczkę, skontaktuj się z biurem urzędu miasta zajmującym się roszczeniem o zasiłek.