Dlaczego warto brać kredyty w swoim banku

Decydując się na zaciągnięcie kredytu chcemy wybrać taką ofertę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Niestety znalezienie dobrego kredytu na atrakcyjnych warunkach jest trudne - wymaga bowiem porównania nawet kilkunastu ofert kredytowych. Czy tak musi być? Okazuje się, że niekoniecznie. Rozwiązaniem może być bowiem zapoznanie się z ofertą jaką ma dla nas bank, w którym posiadamy swoje konto osobiste. Dlaczego to się opłaca? Oto główne powody.

Bank dobrze Cię zna
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że aby otrzymać kredyt gotówkowy musimy udowodnić bankowi, że jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą zobowiązania. Musimy więc przedstawić zaświadczenia o dochodach, dodatkowe źródła zarobków, kwoty miesięcznych wydatków. To wszystko zajmuje sporo czasu i bywa bardzo kłopotliwe. Tymczasem decydując się na kredyt we własnym banku możemy tego uniknąć. Bank ma bowiem wgląd w historię naszego konta, dzięki czemu wie nie tylko ile zarabiamy, ale również ile wydajemy. Decydując się na kredyt w swoim banku oszczędzamy więc czas.

Lepsze warunki
To, że bank doskonale zna nasze możliwości finansowe przyczynia się nie tylko do szybszej weryfikacji wniosku czy przyznania kredytu ale również pozytywnie wpływa na warunki, które możemy otrzymać. Nie da się bowiem ukryć, że banki cenią stałych klientów, którzy wiążą się z nimi na lata. Dzięki temu osoba, która posiada już rachunek i jest zainteresowana kolejnym produktem finansowym może liczyć na lepsze warunki. Dotyczy to również kredytów, dlatego warto to wykorzystać.

Elastyczność na wypadek trudności
Jak już mówiliśmy banki nie chcą tracić klientów, którzy są z nimi od wielu lat. Dlatego też są bardziej elastyczne w trudnych sytuacjach. Dotyczy to również kredytów. Jeśli przydarzy się nam sytuacja z problemem ze spłatą kredytu możemy liczyć na obniżenie rat czy wakacje kredytowe. Bank zrobi bowiem wszystko by utrzymać wiernego klienta. Warto mieć tego świadomość.

Jak więc widać zaciągnięcie kredytu gotówkowego w swoim banku, z usług którego korzystamy na co dzień to dobry pomysł, który z całą pewnością się opłaci. Możemy oczywiście sprawdzić jakie oferty mają dla nas konkurencyjne banki, niemniej jednak często okazuje się, że zostanie wiernym klientem jest po prostu dużo bardziej opłacalne. Przekonało się o tym bardzo wielu kredytobiorców.